wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » KONTROLA I ZARZĄDZANIE ZBIORNIKAMI NA CIECZ
0123
0
Kategorie
Zmiana języka
PolskiAngielskiRosyjski

KONTROLA I ZARZĄDZANIE ZBIORNIKAMI NA CIECZVOTRONIC Systemy pomiaru

Precyzyjna kontrola tankowania

Wyświetlanie procesu tankowania do kamperów, przyczep i łodzi.

Konieczność opuszczenia przytulnego parkingu nad morzem z powodu pustego zbiornika wody słodkiej lub pełnego zbiornika na fekalia -  nie jest przyjemnym zdarzeniem. Odkąd są na rynku systemy VOTRONIC z wyświetlaczem napełnienia zbiorników, problemu tego można uniknąć.

Dzięki precyzyjnej technice pomiarowej, wysokiej jakości i niezawodności, systemy te cieszą się dużym powodzeniem i zaufaniem klientów. Można  teraz wcześniej zaplanować uzupełnienie wody pitnej lub konieczność zrzutu nieczystości.
Systemy pomiarowe VOTRONIC składają się z wyświetlacza oraz z odpowiedniego czujnika pomiarowego w zbiorniku. Między zbiornikiem i wyświetlaczem wymagane są tylko dwa przewody połączeniowe.

Kompletny system pomiarowy można włączyć  w istniejący system w dogodnej chwili. A w zależności od istniejących instalacji w pojeździe, są dostępne różne czujniki pomiarowe do precyzyjnego elektronicznego pomiaru poziomów -  bez żadnych części mechanicznych.

Stosowana tu pojemnościowa metoda pomiarowa jest dokładna, bezawaryjna i oferuje wiele zastosowań. Jest ona korzystna dla zbiorników z tworzyw sztucznych i metalowych, oraz każdego rodzaju cieczy w tych zbiornikach (słodka woda, ścieki, fekalia). Zapewnia dokładne wyniki pomiarowe oraz wysokie bezpieczeństwo pracy. Specjalne wykonanie umożliwia również pomiar w zbiornikach Diesla. Wartość mierzona jest wykrywana elektronicznie i przesyłana jako sygnał elektryczny do wyświetlacza za pomocą tylko 2 przewodów. W stanie spoczynku, przetworniki zbiornika są nieczynne.

Dostępne są szczegółowe instrukcje instalacji i obsługi umożliwiające także modernizację istniejących już instalacji.

 

Panel informacyjny VOTRONIC

 

Wspólna Kontrola zbiornika i baterii   Panel PRO               alt

alt

Od zaistnienia na rynku panel informacyjny VOTRONIC ma ugruntowaną pozycję na rynku, a obecnie jego funkcje zostały jeszcze rozszerzone. Jest on urządzeniem bardzo przydatnym,  przejmuje najważniejsze zadania sterowania i sygnalizacji w pojeździe lub jachcie.

Urządzenie nadzoruje napełnienie zbiornika wody czystej, zbiornika ścieków, zbiornika na fekalia, a także zarządza akumulatorami pokładowym i rozruchowym.

Poza tym panel jest wyposażony w wyłącznik główny akumulatora pokładowego i pompy. Akumulator pokładowy i rozruchowy są nadzorowane za pomocą wyświetlacza napięcia po lewej stronie Pro Panel Info.

Włączony wyświetlacz dostarcza dość precyzyjny obraz poziomu napięcia baterii, ponieważ wartości pośrednie są dobrze czytelne dzięki różnej jasności sąsiadujących punktów świetlnych. Po naciśnięciu przycisku wybieramy akumulator startowy lub pokładowy lub wyłączamy wyświetlacz. W przypadku niskich progów napięcia baterii, czerwone lampy pilotażowe wskazują, że wymagane jest ładowanie.

Poziom zbiorników pokazywany jest również w przejrzystej formie na 10 trójkolorowych diodach pozwalających na wygodne i szybkie odczytywanie poziomów. Wyświetlacze pokazują wyniki pośrednie w zmiennej jasności. Podczas uzupełniania lub spuszczania płynów w zbiornikach skala wyświetlacza natychmiast podnosi się lub opada  - dając bezpośredni obraz i umożliwiając pełną kontrolę nad procedurą. Po naciśnięciu przycisku na wyświetlaczu może być on włączony lub wyłączony, lub wyłączy się automatycznie po ok. 10 minutach.

Wyświetlacz zbiorników wody brudnej jest po prawej stronie Pro Panela - może być dodatkowo przełączony na dwa wejścia pomiarowe (np. ścieki i zbiornik na fekalia). Dla każdego zbiornika zgodnie z jego objętością, wysokością i możliwością montażu, można wybrać z tabeli odpowiedni czujnik pomiarowy.

Pro Panel Info jest chroniony przed odwrotnym podłączeniem akumulatora i przeciążeniami. Połączenia są łatwo dostępne, wolne końce są oznakowane i wyposażone w złącza 6,3 mm (połączenia zasilające) oraz zestaw śrub zaciskowych (połączenia sygnałowe).

Szczegółowa instrukcja instalacji i obsługi, jak również szablony do wiercenia otworów w meblach są dołączone do zestawu. Niewielkie wymiary panelu przedniego i szczególnie mała głębokość montażu, tylko 15 mm, umożliwiają instalację w niemal dowolnej lokalizacji.

Poszczególne wyświetlacze zbiornika zespołu Info Pro mogą również obsługiwać 2 zbiorniki (np. wewnętrzny / zewnętrzny zbiornik, lato / zima , dodatkowy zbiornik itp.) Do przełączania służą dodatkowe przełączniki 2x UM - , takie jak panel sterowania 16 AS, numer 1289, lub przełącznika 2x 16 S, numer 1291.

 

Indywidualne Panele pomiarowe             alt

   alt   
alt alt alt

Wyświetlacze zbiorników Votronic zostały zaprojektowane do precyzyjnego pomiaru poziomu cieczy i są odpowiednie dla każdej wielkości zbiornika. Panele wyposażone są w trójkolorowy wyświetlacz z 10 diodami, dzięki czemu poziom w zbiorniku można bardzo łatwo określić.

Wyświetlacze pracują w trybie płynnym, wyniki pośrednie są wyświetlane w zmiennej jasności. Uzupełnianie lub spuszczanie płynu ze zbiorników powoduje ciągłe podnoszenie lub opuszczanie sygnału na skali - wyświetlacz pokazuje wtedy bezpośredni obraz chwilowego poziomu, umożliwiając pełną kontrolę nad procedurą. Po naciśnięciu przycisku wyświetlacz może być włączony lub wyłączony, lub wyłączy się automatycznie po ok.10 minutach.
Wyświetlacze są wykonywane w wersji pasującej do panelu VOTRONIC w systemie modułowym. Wygląd jest dostosowany do innych jednostek panelu VOTRONIC 85mm. Niewielkie wymiary panelu przedniego i szczególnie mała głębokość montażu, tylko 15 mm, umożliwiają instalację w prawie każdym miejscu.

Urządzenia są zabezpieczone przed odwrotną polaryzacją akumulatora i przeciążeniami - mogą być łatwo podłączone z tyłu urządzenia za pomocą śrub zaciskowych.

Instrukcja montażu i obsługi, a także szablony do wiercenia otworów w meblach są zawarte w zestawie. W zależności od potrzeb w zbiorniku, może być użyta jedna z sond: Elektroda Tank 35, elektrody Tank 50, Tank Elektroda FL, Tank Sensor Sensor FL lub Tank Diesel 010.

Podobnie jak w przypadku sond, wyświetlacze są odpowiednie do napięcia 12 V i 24 V .

Możliwe jest również, aby podłączyć 2 zbiorniki do jednostki wyświetlacza (na przykład w środku / na zewnątrz, letnia / zimowa praca, zbiornik pomocniczy itp.). Do przełączania czujników można użyć panel sterowania 16 AS, nr. 1289, lub przełącznika 2x16 S, nr. 1291.

 

Sondy pomiarowe VOTRONIC         alt

   

Informacje ogólne

Nadają się do zbiorników plastikowych i metalowych

Odporne na zabrudzenia i użycie w wodzie

Brak części mechanicznych

Pojemnościowa, precyzyjna, w pełni elektroniczna metoda pomiarowa

 

Sondy mierzą poziom cieczy  zbiorników, a zmierzona wartość jest przekazywana do wyświetlacza za pomocą tylko 2 przewodów.

Zasilanie sondy  - 12 V lub 24 V za pośrednictwem wyświetlacza. W stanie spoczynku, są całkowicie nieaktywne. Układ elektroniczny (IP 67) jest szczelnie zamknięty i zabezpieczony przed mrozem, co jest także korzystne dla problematycznych miejsc, np. w zbiornikach pod podłogą! Wszystkie czujniki pomiarowe VOTRONIC pracują niezależnie od ciśnienia. Dlatego nie są fałszowane mierzone wartości w przypadku nadciśnienia w zbiorniku, czy podczas napełniania zbiornika. Są one zabezpieczone przed odwrotnym podpięciem zasilania, przepięciem, zwarciem i przeciążeniem.

 

W pojemnościowej metodzie pomiaru izolowane elektrody pomiarowe i woda - tworzą elektryczny kondensator. Wraz ze wzrostem poziomu, wzrasta pojemność „kondensatora”. Elektroniczny system ocenia ten efekt za pomocą niskiego napięcia przemiennego i podaje sygnał elektryczny do wyświetlacza, który wyświetla odpowiedni poziom. Oprócz ciągłego pomiaru, zaletą tej metody jest niezawodne działanie, a tym samym niewrażliwość na zanieczyszczenia, osady i cząstki stałe w zbiorniku. W zależności od rodzaju, przetwornik izolowanej elektrody pomiarowej jest wykonywany jako sztywny pręt lub elastyczny przewód do różnych możliwości montażu, przy różnej wysokości zbiornika.

 

Czujniki pomiarowe do wody    alt

altalt   alt

Czujniki te zostały zaprojektowane specjalnie do pomiaru poziomu cieczy (woda słodka, woda kanalizacja, woda szara, woda przemysłowa, odchody) w zbiornikach metalowych lub plastikowych.

Zatem, są one powszechnie stosowane. Elektrodę pomiarową można przyciąć do wysokości zbiornika. W przypadku elektrody 35, elektrody 50 i elektrody płaskie FL również "suchej" możliwa jest regulacja przy pomocy skali.

 

Łatwe dostosowanie do istniejącej wysokości zbiornika

liniowy, ciągły sygnał o poziomie

Nadaje się dla zasilania 12 V i 24 V

 

Sondy 35 i 50 Elektrody mogą być z łatwością cięte na wysokość. Otwór montażowy w zbiorniku o średnicy 63 mm, kołnierz sondy o średnicy 85 mm. Połączenia za pomocą złącza płaskiego .

Sondy Fl: elektrody sondy, przewód elastyczny, mogą być z łatwością cięte na wysokość zbiornika, Otwór montażowy średnica 63 mm, średnica kołnierza 85 mm. Podłączenie za pomocą złącz płaskich

Tank Sensor FL: Elastyczna sonda, może być cięta na wysokość zbiornika. Tylko dla zbiorników z tworzywa sztucznego, z otworem do czyszczenia, maks. grubość ściany. 8 mm.. Połączenie za pomocą śrub zaciskowych

 

Czujnik pomiarowy dla Diesla   alt

alt

Czujnik VOTRONIC Diesel został zaprojektowany szczególnie do pomiaru poziomu w zbiornikach Diesla wykonanych z metalowego lub plastikowego materiału. Montuje się go na szczycie zbiornika. Elektrodę pomiarową można łatwo skrócić do wysokości zbiornika i precyzyjna kalibracja odbywa się przez naciśnięcie jednego przycisku.

 

Uwaga dotycząca funkcji i bezpieczeństwa:

VOTRONIC Tank Sensor Diesel został zaprojektowany wyłącznie do pracy z olejem napędowym. Innych płynów łatwopalnych lub wybuchowych, oraz wody - nie wolno stosować.

Łatwa adaptacja do istniejącej wysokości zbiornika

liniowy, ciągły sygnał o poziomie

Montaż - średnica 63 mm, średnica kołnierza 85 mm

Kabel łączący w osłonie z tworzywa sztucznego, 1 m

Zasilanie 12 V i 24 V

 


Przejdź do strony głównej

hity podstrony

 • CZUJNIK POZIOMU GAZU W BUTLI - BLUETOOTH DO SMARTFONA

  CZUJNIK POZIOMU GAZU W BUTLI - BLUETOOTH DO SMARTFONA

  MIERNIK POZIOMU GAZU W ZBIORNIKA DO SMARTFONA

  Bardzo dokładny miernik poziomu gazu w butli stalowej.Pomiar jest wyświetlany za pomocą smartfona lub tabletu za pośrednictwem łączności Bluetooth!

  320,00 zł290,00 zł brutto235,77 zł netto
  szt Do koszyka
 • ENDURO 2 napęd do przyczepy EM 4446

  ENDURO 2 napęd do przyczepy EM 4446

  Napęd ENDURO II generacji elektronika Quatro obsługuje 4 silniki wersja EM4446 nowość (drobne modyfikacje wersji EM4445)   Więcej o napędach do przyczep na stronie www.caravanmovers.pl     Zalety nowego modelu -  Nowa konstrukcja -  Bezpośredni…
  3 600,00 zł3 400,00 zł brutto2 764,23 zł netto
  szt Do koszyka
 • NAPĘD ENDURO Titanium 400 LIGHT

  NAPĘD ENDURO Titanium 400 LIGHT

  Nowość hiper lekki napęd
  wykonany ze specjalnych stopów.
  Waga zestawu szyn z dwoma silnikami to 32 kg.
  3 900,00 zł3 700,00 zł brutto3 008,13 zł netto
  szt Do koszyka
 • Przedsionek VillaHome Concept 300 do markiz Fiamma i Omnistor

  Przedsionek VillaHome Concept 300 do markiz Fiamma i Omnistor

  PRZEDSIONKI DO MARKIZ FIAMMA I THULE VillaHome Conceptn 300 Do markiz o długości 300cm Concept jest najlepszym rozwiązaniem, aby utworzyć zamknięte i przyjemne miejsce pod markizą. Panele boczne z oknem, systemem roll up, moskitierą i drzwiami z obu…
  3 800,00 zł brutto3 089,43 zł netto
  szt Do koszyka
 • Zbiornik LPG 27l. gazu jak butla 11kg

  Zbiornik LPG 27l. gazu jak butla 11kg

  Zbiornik przeznaczony do kamperów i przyczep podający gaz w fazie lotnej (nie płynnej jak w systemach do zasilania silników samochodowych).  Zestaw można tankować na stacjach gazowych LPG. Można go używać wyłącznie do gotowania i ogrzewania. Konstrukcja…
  1 100,00 zł990,00 zł brutto804,88 zł netto
  szt Do koszyka
 • Rower hybrydowy COMPACTA 14

  Rower hybrydowy COMPACTA 14

  Compacta 14

  Silnik 250 W 36V, bezszczotkowy

  Prosty, składany rower elektryczny, który mieści się w bagażniku samochodu i bez problemu można go zabrać ze sobą na różne wyjazdy. Składanie bez dodatkowych narzędzi, wygodna bateria w ramie!

  2 770,00 zł brutto2 252,03 zł netto
  szt Do koszyka
 • Skuter Elektryczny LIBRA 1,5

  Skuter Elektryczny LIBRA 1,5

  Compacta 14

  Silnik 250 W 36V, bezszczotkowy

  Prosty, składany rower elektryczny, który mieści się w bagażniku samochodu i bez problemu można go zabrać ze sobą na różne wyjazdy. Składanie bez dodatkowych narzędzi, wygodna bateria w ramie!

  4 950,00 zł brutto4 024,39 zł netto
  szt Do koszyka
 • Hulajnoga elektryczna E-RIDER 350

  Hulajnoga elektryczna E-RIDER 350

  Compacta 14

  Silnik 250 W 36V, bezszczotkowy

  Prosty, składany rower elektryczny, który mieści się w bagażniku samochodu i bez problemu można go zabrać ze sobą na różne wyjazdy. Składanie bez dodatkowych narzędzi, wygodna bateria w ramie!

  2 500,00 zł brutto2 032,52 zł netto
  szt Do koszyka
Systemy płatności
 • PayU
 • eserivce
 • PayPal
 • iMoje
 • PayU Raty
 • BGŻ
Koszyk
Twój koszyk jest pusty ...
Dane firmy
Allcamp Domik Piotr Lis
93-120 Łódź, Przybyszewskiego 199/205
NIP 7271009465
Regon 470800920
email allcamp@allcamp.pl
telefon 426542999
Kontakt
 • NIP: 7271009465
 • E-mail:sklep@allcamp.pl
 • Telefon42 654 29 99
  572 116 117
  601 329 836
 • Godziny działania sklepu------------------------------------- PN-PT 9.00-18.00 SOB 9,00 -13,00
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl